givova.pl

Ceneo - piłka nożna

Podsumowanie weekendu 20-21 lutego

W sobotę poznamy mistrza Elbląskiej Ligi Halowe
Choć po ostatnim weekendzie w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej sporo się wyjaśniło, to nadal kilka poważnych znaków zapytania pozostało. Odpowiedź na nie poznamy już w najbliższą sobotę, kiedy to wyłoniony zostanie amatorski mistrza Elbląga w sezonie 2014/2015.

Mimo, że rozgrywki ELH trwają już od ponad trzech miesięcy, to prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero teraz. W miniony weekend zespoły uczestniczące w rozgrywkach przystąpiły do fazy play off. Na tym etapie nie ma już meczów bez stawki, a porażka automatycznie eliminuje zespół z dalszej rywalizacji. Mocno do serca wzięły to sobie zespoły, które w fazie zasadniczej grały ze zmiennym szczęściem i do czołówki sporo im brakowało. Tym razem wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności, a to z kolei sprawiło, że byliśmy świadkami kilku niespodzianek.

Do takich bez wątpienia zaliczyć można porażkę Wiarusa z NORTHSERVIS-PSP. Wiarus rundę zasadniczą ukończył na wysokim drugim miejscu i był zdecydowanym faworytem w konfrontacji z drużyną, która w grupie B zajęła dopiero siódme miejsce, mając na swoim koncie zaledwie trzy zwycięstwa i aż sześć porażek. Tyle, że po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że play off rządzi się swoimi prawami, a każda z drużyn ma takie same szanse na awans. Po pierwszych wyrównanych minutach, końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrał NORTHSERVIS-PSP, który po golach Karola Stysia i Bartosza Firleja prowadził 2:0. W drugiej odsłonie Wiarus dążył do zmiany niekorzystnego wyniku, ale dwukrotnie nie zdołał upilnować Tomasza Filipowicza, który na listę strzelców wpisał się w 25 i 29 minucie, ustalając wynik meczu na 4:0.

Powodów do zadowolenia nie może mieć także Lira Lighting, która rundę zasadniczą zakończyła na trzecim miejscu i w play off zmierzyła się z Fuksem. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której Fuks prowadził 4:0. Po przerwie Fuks dołożył jeszcze jedno trafienie i mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Z ośmiu rozegranych spotkań, tylko w jednym przypadku o awansie do dalszych gier decydować musiały rzuty karne. Stało się tak w meczu Exclusive Sport/PC Koni z ERGO Legionistami. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną Exclusive Sport 2:0, ale po przerwie obraz gry zdecydowanie się zmienił. Legioniści za sprawą dwóch goli Rafała Gomułki doprowadzili do stanu 2:2, a trzy minuty przed końcem wyszli nawet na prowadzenie, po tym jak bramkarza rywali pokonał Dawid Wandyk. Ambitnie grający Exclusive Sport niemal rzutem na taśmę uratował wynik, a do remisu w ostatniej minucie doprowadził Marcin Bożek. O awansie do dalszej fazy musiały zdecydować rzuty karne, które lepiej wykonywali piłkarze Exclusive Sport/PC Koni wygrywając ostatecznie 7:6.

W niedzielę rozegrane zostały spotkania ćwierćfinałowe, które także przyniosły sporo emocji. O sporym szczęściu może mówić Victoria, która mimo iż była zdecydowanym faworytem, to musiała się sporo namęczyć, by przejść Alstom Power Zakład Turbin. Victoria rozpoczęła zgodnie z planem i już pierwsza akcja przyniosła im bramkę, a na listę strzelców wpisał się Tomasz Wiercioch. Odpowiedź Alstomu była natychmiastowa. Niespełna minutę później, po golu Sebastiana Lubiejewskiego, mieliśmy remis 1:1. W pierwszej połowie Victoria jeszcze raz wyszła na prowadzenie, ale także i tym razem rywale zdołali doprowadzić do wyrównania. Po przerwie emocje wcale mniejsze nie były. Wprawdzie po strzałach Szymona Wagi i Tomasza Wierciocha Victoria prowadziła 4:2, ale trafienie Mateusza Głowackiego dało Alstomowi bramkę kontaktową. Mimo usilnych starań wynik nie uległ już zmianie i to Victoria zagra w półfinale. Równie wyrównany pojedynek Metrotest stoczył z Exclusive Sport/PC Koni. Zwyciężył Metrotest 3:2, głównie dobrej dyspozycji Wojciecha Pietrzkiewicza, autora wszystkich bramek dla swojego zespołu. W dwóch pozostałych meczach, tak wyrównanej walki już nie było. NORTHSERVIS-PSP pokonał Fuks 3:0, a DRE ograło Hydroton dream 5:1.

Komplet wyników I rundy play off:
Victoria - ZUO Elbląg 8:2 (3:1), Alstom Power ZT - ECM El-Hurt 3:2 (1:0), DRE - Dowodzenie 4:3 (2:1), Stokrotki - Hydroton Dream 3:5 (1:2), Wiarus - NORTHSERVS-PSP 0:4 (0:2), Fuks - Lira Lighting 5:0 (4:0), Exclusive Sport/PC Koni - ERGO Legioniści 3:3 k. 7:6 (2:0), PBG Jankowiak - Metrotest 2:10 (0:4).

Wyniki spotkań ćwierćfinałowych:
Victoria - Alstom Power ZT 4:3 (2:2)
1:0 - Wierchich (1.), 1:1 - Lubiejewski (4.), 2:1 - Tomczyk (6.), 2:2 - Głowacki (13.), 3:2 - Waga (19.), 4:2 - Wiercioch (23.), 4:3 - Głowacki (24.).

DRE - Hydroton Dream 5:1 (1:0)
1:0 - Wołyniec (7.), 2:0 - Trochowski (16.), 2:1 - Gortatowski (20.), 3:1 - Trochowski (21.), 4:1 - M. Zając (24.), 5:1 - M. Zając (30.).

NORTHSERVIS-PSP - Fuks 3:0 (1:0)
1:0 - Filipowicz (8.), 2:0 - Styś (28.), 3:0 - Styś (29.).

Exclusive Sport/PC Koni - Metrotest 2:3 (1:3)
1:0 - Bożek (4.), 1:1 - Pietrzkiewicz (9.), 1:2 - Pietrzkiewicz (10.), 1:3 - Pietrzkiewicz (15.), 2:3 - Bożek (26.).

W najbliższą sobotę (28 lutego) rozegrane zostaną ostatnie spotkania w sezonie 2014/2015 po których poznamy mistrza Elbląskiej Ligi Halowej. Po ostatnim meczu odbędzie się zakończenie rozgrywek oraz wręczenie nagród. Więcej informacji oraz szczegółowy terminarz rozgrywek znajduje się na stronie www.elh.pl.