Partnerzy

givova.pl

Ceneo - piłka nożna

Podsumowanie weekendu 7-8 lutego

Na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej w grupie B, nadal pozostaje wiele niewiadomych. I choć wiele wskazuje na to, że po pierwszej rundzie fotel lidera utrzyma Hydroton Dream, to do kolejnych miejsca na podium pretendują aż cztery zespoły. Wszystko stanie się jasne już za tydzień, podczas ostatniej kolejki rundy zasadniczej Elbląskiej Ligi Halowej.

SuperLiga grupa B
W ósmej kolejce grupy B na pierwszy plan wysuwał się pojedynek w którym lider Hydroton Dream zmierzył się z trzecim w tabeli ECM El-Hurt. I mimo, że padły zaledwie trzy bramki, to spotkanie mogło podobać się publiczności. Od początku nieco lepiej na boisku prezentowali się zawodnicy ECM El-Hurt, którzy częściej byli przy piłce, momentami spychając lidera do defensywy. Tyle, że to właśnie Dream jako pierwszy mógł cieszyć się ze zdobyczy bramkowej. W 13 min. wynik meczu otworzył Tomasz Nowicki. Radość trwała jednak bardzo krótko. Niespełna minutę później mieliśmy remis, a doprowadził do niego Sławomir Korpalski. W drugiej połowie nadal częściej przy piłce była ekipa ECM El-Hurt, ale nie przełożyło się to na kolejne bramki. Na domiar złego, po błędzie jednego z zawodników, to Hydroton Dream po raz drugi mógł cieszyć się z prowadzenia. Jak się później okazało, bramka strzelona przez Patryka Nowickiego była na wagę trzech punktów, a mecz zakończył się wygraną Dreamu 2:1.

Pozycję wicelidera zachował Metrotest, którego rywalem był okupujący dolne rejony tabeli, zespół ZUO. Mecz jednak rozpoczął się dość niespodziewanie, bo od prowadzenia rywali. Praktycznie pierwsza groźna akacja dała ZUO gola, a na listę strzelców wpisał się Dawid Zieliński. Metrotest szybko jednak otrząsną się po stracie bramki i zabrał się za odrabianie strat. A że robił to bardzo skutecznie, to do przerwy nie tylko doprowadził do wyrównania, ale także wyszedł na prowadzenie. Najpierw golkipera rywali pokonał Wojciech Pietrzkiewicz, a tuż przed przerwą tego samego dokonał Bartosz Płachecki. Druga połowa meczu to już zdecydowana przewaga Metrotestu. Pięć minut po wznowieniu gry, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Wojciech Pietrzkiewicz, a w 25 min. było już 4:1, po golu Radosława Prusaka. Wynik meczu na 5:1 ustalił Pietrzkiewicz, dla którego była to trzecia bramka w tym meczu.

Na trzecie miejsce w tabeli awansowała Lira Lighting, choć wygrana w meczu z NORTHSERVIS-PSP wcale łatwo nie przyszła. Wszystko rozpoczęło się zgodnie z planem i już w 3 min. Lira objęła prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się jej najskuteczniejszy zawodnik Kamil Żmijewski. NORTHSERVIS-PSP potrzebował zaledwie dwóch minut, by na tablicy widniał rezultat 1:1, a wyrównującego gola zdobył Tomasz Filipowicz. W pierwszej połowie kibice obejrzeli jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. Po raz drugi Lira wyszła na prowadzenie, dzięki bramce Mateusza Kończyńskiego, ale minutę przed przerwą ponownie mieliśmy remis i po raz drugi za sprawą Tomasza Filipowicza. Druga odsłona należała już tylko do Liry, a konkretnie do niezawodnego pod bramką rywali Kamila Żmijewskiego, który golkipera rywali pokonał najpierw w 20, a następnie w 21 min. ustalając wynik meczu na 4:2

Komplet wyników 8. kolejki:
NORTHSERVIS-PSP - Lira Lighting 2:4 (2:2)
0:1 - Żmijewski (3.), 1:1 - Filipowicz (5.), 1:2 - Kończyński (6.), 2:2 - Filipowicz (14.), 2:3 - Żmijewski (20.), 2:4 - Żmijewski (21.).

Metrotest - ZUO Elbląg 5:1 (2:1)
0:1 - Zieliński (1.), 1:1 - Pietrzkiewicz (5.), 2:1 - Płachecki (12.), 3:1 - Pietrzkiewicz (20.), 4:1 - Prusak (25.), 5:1 - Pietrzkiewicz (28.).

MEYER Elbląg - Dowodzenie 2:5 (2:2)
0:1 - Przyłucki (1.), 0:2 - Domagała (4.), 1:2 - Narloch (12.), 2:2 - Ziemczonek (15.), 2:3 - Przyłucki (20.), 2:4 - Janus (23.), 2:5 - Życki (29.).

ERGO Legioniści - LZS Agat Jegłownik 5:0 (2:0)
1:0 - Gomułka (8.), 2:0 - Ciężkowski (12.), 3:0 - Rudzianiec (22.), 4:0 - Wandyk (26.), 5:0 - Gomułka (28.).

ECM El-Hurt - Hydroton Dream 1:2 (1:1)
0:1 - Tomasz Nowicki (13.), 1:1 - Korpalski (14.), 1:2 - Patryk Nowicki (26.).