Ceneo - piłka nożna

Podsumowanie weekendu 31stycznia - 1 lutego

Zespoły w grupie A zakończyły rundę zasadniczą i mogą już w spokoju oczekiwać na rozstrzygnięcia w grupie B. Te nastąpią za dwa tygodnie i wówczas poznamy wszystkie pary fazy play off w rozgrywkach Elbląskiej Ligi Halowej.

SuperLiga grupa A
Zespoły rywalizujące w grupie A zakończyły rundę zasadniczą. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek przypadło Victorii, która w dziewięciu meczach zgromadziła komplet punktów. Najlepsza drużyna tej grupy w swoim ostatnim meczu zmierzyła się z ekipą Yolo 7 Street i o wygraną musiała walczyć niemal do ostatnich minut. Choć ich ostatni rywal, to drużyna która okupuje dolne rejony tabeli, to na boisku różnica nie była widoczna. Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale, którzy w 5 min. wyszli na prowadzenie, po tym jak do siatki trafił Patryk Dmowski. Victoria potrzebowała pięciu minut by odrobić straty. Do wyrównania doprowadził Tomasz Wiercioch i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1:1. Po zmianie stron Victoria przejęła inicjatywę, co szybko przełożyło się na kolejne bramki. Ponownie dał o sobie znać najlepszy strzelec tej drużyny Mateusz Szmydt, który bramkarza rywali pokonał w 18 i 21 minucie. Ambitnie grające Yolo 7 Street w 28 min. strzeliło gola kontaktowego, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Drugie miejsce po rundzie zasadniczej utrzymał Wiarus, choć w dwóch ostatnich kolejkach grał ze zmiennym szczęściem. W sobotę ich przeciwnikiem był Exclusive Sport/PC Koni, który okazał się bardzo wymagającym rywalem. W pierwszej połowie kibice oglądali tylko jedną bramkę, a zdobył ją dla Exclusive Sport Rafał Wulczyński. Po przerwie Wiarus zdołał odrobić straty, a do remisu doprowadził Jakub Uhryn. Ostatnie słowo należało jednak do przeciwników. Wynik meczu na 2:1 dla Exclusive Sport/PC Koni ustalił, cztery minuty przed zakończeniem meczu Paweł Chmielewski. Dzień później Wiarus powetował sobie porażkę i rozbił ekipę PBG Jankowiak aż 7:1. W tym meczu ponownie dał o sobie znać, walczący o koronę króla strzelców, Radosław Wiśniewski. Zawodnik Wiarusa do swojej kolekcji dołożył trzy trafienia, dzięki czemu wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Sobotnio-niedzielną rywalizację bardzo dobrze wspominać będą dwa zespoły, które w obu pojedynkach zainkasowały komplet punktów. Pierwszą drużyną jest wspomniany już zespół Exclisive Sport/PC Koni, który po wygranej z Wiarusem w niedzielę ograł Stokrotki 6:1. Drugą ekipą jest niespodziewanie Alstom Power Zakład Turbin, który najpierw po ciekawym i zaciętym meczu okazał się lepszy od zespołu Alenutka.pl, wygrywając 3:2, a następnie pokonał 6:4 drużynę Fuks. Jednak, najłatwiej w ostatniej kolejce o punkty miało DRE, które zmierzyło się z Alenutka.pl. Wprawdzie na boisku DRE wygrało 4:3, ale w przeciwnym zespole grał nieuprawniony zawodnik i mecz został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla ekipy DRE.
Teraz, przed zespołami z grupy A dwa tygodnie przerwy, po której osiem najlepszych ekip zagra w fazie play off, natomiast dwie ostatnie drużyny zmierzą się w walce o miejsca 17-20.

Komplet wyników 8. kolejki:
Wiarus - Exclusive Sport/PC Koni 1:2 (0:1)
0:1 - Wulczyński (11.), 1:1 - Uhryn (21.), 1:2 - Chmielewski (26.).

Alenutka.pl - Alstom Power Zakład Turbin 2:3 (2:0)
1:0 - Oller (4.), 2:0 - Oller (12.), 2:1 - Rogoz (22.), 2:2 - Bildziuk (27.), 2:3 - Żukowski (30.).

Fuks - PBG Jankowiak 4:2 (2:1)
1:0 - Konieczki (5.), 2:0 - Krystian Jurgielewicz (8.), 2:1 - Peret (15.), 3:1 - Brzezicki (17.), 3:2 - Światkowski (21.), 4:2 - Czajka (22.).

Stokrotki - Yolo 7 Street 4:1 (3:0)
1:0 - Bałdyga (2.), 2:0 - Bałdyga (8.), 3:0 - Mróz (15.), 3:1 - Łastowski (20.), 4:1 - Mróz (24.).

Victoria - DRE 7:1 (4:0)
1:0 - Szmydt (4.), 2:0 - Waga (5.), 3:0 - Waga (12.), 4:0 - Tomczyk (13.), 5:0 - Mateusz Lipiński (17.), 5:1 - Trochowski (18.), 6:1 - Szmydt (21.), 7:1 - Szmydt (25.).

Komplet wyników 9. kolejki:
Yolo 7 Street - Victoria 2:3 (1:1)
1:0 - Dmowski (5.), 1:1 - Wiercioch (9.), 1:2 - Szmydt (18.), 1:3 - Szmydt (21.), 2:3 - Bartosz Małkiński (28.).

Exclusive Sport/PC Koni - Stokrotki 6:1 (1:0)
1:0 - Rozpędowski (6.), 1:1 - Haryński (17.), 2:1 - Wulczyński (20.), 3:1 - Wulczyński (25.), 4:1 - Paweł Wielgat (26.), 5:1 - Heida (27.), 6:1 - Rozpędowski (28.).

Alstom Power Zakład Turbin - Fuks 6:4 (2:1)
1:0 - Kocięba (6.), 1:1 - Konieczki (8.), 2:1 - Konieczki (13.), 3:1 - Sebastian Lubiejewski (16.), 4:1 - Kocięba (17.), 4:2 - Konieczki (20.), 5:2 - Sebastian Lubiejewski (23.), 6:2 - Sebastian Lubiejewski (25.), 6:3 - Urbanowski (25.), 6:4 - Bukowski (29.), 7:4 - Sebastian Lubiejewski (30.).

DRE - Alenutka.pl 3:0 (0:0)
1:0 - Trochowski (7.), 2:0 - Trochowski (22.), 3:0 - Piotrowski (27.), 4:0 - Maciej Zając (29.).

PBG Jankowiak - Wiarus 1:7 (0:1)
0:1 - Leśniewski (3.), 0:2 - Wiśniewski (18.), 0:3 - Gagat (19.), 0:4 - Wiśniewski (21.), 1:4 - Peret (22.), 1:5 - Bandurski (23.), 1:6 - Wiśniewski (23.), 1:7 - Gagat (24.).

SuperLiga grupa B
W najciekawszym meczu siódmej kolejki wicelider Metrotest zmierzył się z trzecią drużyną ECM El-Hurt. Obie ekipy przed tym spotkaniem miały na swoim koncie po 15 punktów, a stawką meczu było drugie miejsce w tabeli, jakże ważne przy rozstawianiu drużyn w fazie play off. Jak się można było spodziewać, od pierwszych minut pojedynek był bardzo wyrównany, a w pierwszej połowie piłka tylko raz znalazła drogę do bramki. Po kwadransie gry prowadził Metrotest dzięki bramce zdobytej przez Macieja Rogowskiego. W drugiej odsłonie przewaga wicelidera nie podlegała już dyskusji. Chwilę po wznowieniu gry na 2:0 podwyższył Radosław Prusak, a kiedy w 21 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Maciej Rogowski, Metrotest prowadził już 3:0. Wicelider nie zamierzał jednak spuszczać z tonu i w końcówce meczu dołożył jeszcze dwie bramki. Wynik pojedynku na 5:1 ustalił  w ostatniej minucie meczu Arkadiusz Klemens, zdobywając honorową bramkę dla ECM El-Hurt.

Po raz kolejny z kompletu punktów cieszył się lider. Tym razem Hydroton Dream zmierzył się z ekipą ERGO Legioniści. Spotkanie choć toczyło się w szybkim tempie, ilością bramek nie rozpieściło kibiców. Przed przerwą tylko raz piłka zatrzepotała w siatce. Już w 3 min. bramkarza ECM pokonał Adam Kurowski. Przez dłuższą część drugiej odsłony utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie lidera i dopiero w dwóch ostatnich minutach sytuacja nieco się zmieniła. Na 2:0 podwyższył Ariel Gortatowski, a wynik pojedynku na 3:0 ustalił Tomasz Nowicki.

Najwyższym  zwycięstwem w tej kolejce mogą pochwalić się piłkarze zespołu Lira Lighting, którzy rozbili ostatni w tabeli Meyer Elbląg aż 10:0. Aż połowę bramek dla Liry strzelił Jan Rogala, cztery trafienia zaliczył Kamil Żmijewski, a jednego gola dołożył Tomasz Damnic. Po tak efektownej wygranej Lira ma już na swoim koncie 15 punktów i do wicelidera traci zaledwie trzy oczka.
Po ostatnich słabszych występach podniosło się Dowodzenie, które bez większych problemów pokonało ZUO. Wyrównana walka toczyła się tylko w pierwszej połowie. Dowodzenie szybko uzyskało trzybramkowe prowadzenie, ale wystarczyła chwila nieuwagi, by rywale zbliżyli się na jedno trafienie. Jednak jeszcze przed przerwą Dowodzenie ponownie podkręciło tempo w efekcie po kwadransie wygrywało już 5:2. Po zmianie stron obie drużyny zdobyły po jednej bramce i mecz zakończył się wygraną Dowodzenia 6:3.

Komplet wyników 7. kolejki:
ECM El-Hurt - Metrotest 1:5 (0:1)
0:1 - Rogowski (8.), 0:2 - Prusak (18.), 0:3 - Rogowski (21.), 0:4 - Sambor (28.), 0:5 - Prusak (28.), 1:5 - Klemens (29.).

Hydroton Dream - ERGO Legioniści 3:0 (1:0)
1:0 - Kurowski (3.), 2:0 - Gortatowski (28.), 3:0 - Tomasz Nowicki (30.).

LZS Agat Jegłownik - NORTHSERVIS-PSP 2:4 (1:3)
0:1 - Filipowicz (4.), 1:1 - Szuliński (8.), 1:2 - Laskowski (12.), 1:3 - Laskowski (13.), 2:3 - Szuliński (21.), 2:4 - Laskowski (22.).

Lira Lighting - MEYER Elbląg 10:0 (4:0)
1:0 - Żmijewski (3.), 2:0 - Rogala (5.), 3:0 - Rogala (13.), 4:0 - Rogala (15.), 5:0 - Żmijewski (16.), 6:0 - Żmijewski (18.), 7:0 - Rogala (21.), 8:0 - Żmijewski (23.), 9:0 - Damnic (26.), 10:0 - Rogala (30.).

Dowodzenie - ZUO Elbląg 6:3 (5:2)
1:0 - Przyłucki (3.), 2:0 - Domagała (4.), 3:0 - Pawlak (5.), 3:1 - Pisarek (8.), 3:2 - Jezierski (11.), 4:2 - Domagała (12.), 5:2 - Przyłucki (13.), 6:2 - Domagała (18.), 6:3 - Mateusz Włodarczyk (30.).