Partnerzy

givova.pl

Ceneo - piłka nożna

Podsumowanie weekendu 24-25 stycznia

Za nami kolejne mecze w Elbląskiej Lidze Halowej. Tym razem zespoły z grupy B rywalizowały na parkiecie, zarówno w sobotę jak i niedzielę. Ekipy z grupy A miały nieco mniej pracy i o punkty walczyły tylko w niedzielę.

SuperLiga grupa A
Prowadząca w tabeli Victoria jest na najlepszej drodze, by rundę zasadniczą zakończyć na pierwszym miejscu w tabeli. Lider, w miniony weekend, dwukrotnie wybiegał na boisko i w obu przypadkach zainkasował komplet punktów. W sobotę w meczu rozegranym awansem, Victoria zmierzyła się z DRE i bez większych problemów odniosła siódme z rzędu zwycięstwo. Już po pierwszej połowie lider prowadził 4:0, a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Szymona Waga, a po jednym trafieniu zaliczyli Mateusz Szmydt i Michał Tomczyk. Po zmianie stron na boisku nadal przeważała Victoria, która dołożyła jeszcze trzy trafienia. DRE odpowiedziało zaledwie golem Marcina Trochowskiego i mecz zakończył się wynikiem 7:1. Zdecydowanie trudniejsze zadanie Victoria miała w niedzielę, choć ich rywalem była ostatnia w tabeli ekipa Alenutka.pl. Lider rozpoczął zgodnie z planem i już w drugiej minucie objął prowadzenie, po tym jak bramkarza rywali pokonał Szymon Waga. W 11 min. było już 2:0 po golu Konrada Kotowskiego. Od tego momentu zawodnicy zespołu Alenutka.pl poprawili grę, w efekcie czego Jakub Fijałkowski zdobył gola kontaktowego. Ostatnia drużyna tabeli poszła za ciosem i raz po raz atakowała bramkę Victorii. I kiedy wydawało się, że wyrównanie, to tylko kwestia czasu, tuż przed przerwą lider strzelił trzeciego gola. Po przerwie znów lepiej rozpoczęli piłkarze Victorii. Bramki Tomasza Gapskiego i Mateusza Tymińskiego sprawiły, że w 19 min. lider prowadził już 5:1. Ambitnie grający rywale nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry i walczyli o jak najlepszy wynik. W 26 min. do siatki trafił, najaktywniejszy tego dnia w szeregach ekipy Alenutka.pl, Michał Oller, a chwilę później w jego ślady poszedł Arkadiusz Jasiński. Ostatni zespół tabeli stworzył jeszcze kilka sytuacji i gdyby tego dnia zawodnicy prezentowali lepszą skuteczność, to mógł nawet pokusić się o urwanie punktów liderowi. Ostatecznie jednak mecz zakończył się wygraną Victorii 5:3.

Ciekawie wyglądała także rywalizacja Wiarusa z Yolo 7 Street. Wicelider musiał zostawić na boisku sporo zdrowia, by po końcowej syrenie móc dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty. Wiarus rozpoczął od mocnego uderzenia, a w rolach głównych ponownie wystąpił najskuteczniejszy strzelec zespołu Radosław Wiśniewski. To po jego golach Wiarus schodził na przerwę prowadząc 2:0. Jednak ku zdziwieniu większości kibiców w drugiej odsłonie coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić rywale. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Filip Borowy, a w 21 min. do remisu doprowadził Bartosz Małkiński. Yolo 7 Street miało jeszcze dwie dogodne sytuacji do objęcia prowadzenia, tyle że w obu przypadkach udanymi interwencjami popisał się bramkarz Wiarusa. W końcowych fragmentach meczu lider obudził się z letargu i ponownie przejął inicjatywę. Na efekty długo czekać nie trzeba było. Wiarus odzyskał prowadzenie po golu Andrzeja Trochowskiego, a wynik meczu na 4:2 ustalił Radosław Wiśniewski, dla którego było to trzecie trafienie w tym meczu.

Komplet wyników 7. kolejki:
Victoria - Alenutka.pl 5:3 (3:1)
1:0 - Waga (2.), 2:0 - Kotowski (11.), 2:1 - Fijałkowski (12.), 3:1 - Wiercioch (15.), 4:1 - Gapski (18.), 5:1 - Tymiński (19.), 5:2 - Oller (26.), 5:3 - Jasiński (28.).

DRE - Stokrotki 3:2 (3:2)
0:1 - Mróz (3.), 1:1 - Maciej Zając (14.), 2:1 - Maciej Zając (15.), 3:1 - Trochowski (15.), 3:2 - Łukasz Nowosielski (15.).

Yolo 7 Street - Wiarus 2:4 (0:2)
0:1 - Wiśniewski (4.), 0:2 - Wiśniewski (10.), 1:2 - Borowy (16.), 2:2 - Bartosz Małkiński (21.), 2:3 - Trochowski (26.), 2:4 - Wiśniewski (27.).

Exclusive Sport/PC Koni - Fuks 4:1 (1:0)
1:0 - Strach (10.), 2:0 - Heida (25.), 3:0 - Damian Wielgat (26.), 3:1 - Czajka (27.), 4:1 - Heida (28.).

PBG Jankowiak - Alstom Power Zakład Turbin 3:2 (1:1)
1:0 - Światkowski (7.), 1:1 - Żukowski (8.), 2:1 - Szwarc (27.), 3:1 - Piotr Jakubiak (28.), 3:2 - Żukowski (30.).ó

Mecz rozegrany awansem:
Victoria - DRE 7:1 (4:0)
1:0 - Szmydt (4.), 2:0 - Waga (5.), 3:0 - Waga (12.), 4:0 - Tomczyk (13.), 5:0 - Mateusz Lipiński (17.), 5:1 - Trochowski (18.), 6:1 - Szmydt (21.), 7:1 - Szmydt (25.).

SuperLiga grupa B
Zespoły z tej grupy miały tym razem bardzo pracowity weekend. W sobotę rozegrały piątką kolejkę, a w niedzielę walczyły o punkty w kolejce szóstej. Z grona dziesięciu ekip, tylko trzy zespoły dwukrotnie cieszyły się z kompletu punktów. Nie zawiódł prowadzący w tabeli Hydroton Dream, który najpierw gładko ograł ekipę Meyer Elbląg, a następnie uporał się zespołem NORTHSERVIS-PSP. W sobotę w konfrontacji z Meyerem, lider nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto w tym starciu jest lepszy. Hydroton rozpoczął w swoim stylu i po kwadransie prowadził już 3:1. W drugiej połowie dołożył jeszcze cztery bramki i odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo. Podobnie było w niedzielę w konfrontacji z NORTHSERVIS-PSP. Także i tym razem Dream od początku meczu przejął inicjatywę w efekcie na przerwę schodził prowadząc 3:0. Kiedy w 21 min. na listę strzelców wpisał się Tomasz Nowicki, a Hydroton Dream prowadził 5:0 stało się jasne, że tego meczu przegrać już nie może. I tak też się stało. Rywali stać było tylko na trafienie honorowe, a jedynego gola w tym pojedynku, strzelił dla „strażaków” Michał Ratajczyk.

To był także bardzo udany weekend dla zespołu Lira Lighting. Jednak zarówno w sobotę jak i w niedzielę Lira musiała sporo się napracować, by wydrzeć rywalom zwycięstwo. W swoim pierwszym meczu zmierzyła się z Dowodzeniem i choć szybko objęła prowadzenie, to nie ustrzegła się błędów, dzięki którym rywale doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie jednak na przerwę schodziła prowadząc 3:2. W drugiej połowie Dowodzenie szybko wyrównała i mecz praktycznie rozpoczął się od nowa. Jednak lepiej trudy pojedynku znieśli piłkarze Liry, którzy w ostatnich czterech minutach jeszcze trzykrotnie pokonali bramkarza Dowodzenia, wygrywając różnicą trzech bramek (6:3). Trudną przeprawę Lira miała także w niedzielę w konfrontacji z ZUO. Pierwsza odsłona, choć prowadzona w szybkim tempie, nie przyniosła bramek. Zespoły obu drużyn zaczęły strzelać dopiero po przerwie. Jako pierwsze na prowadzenie wyszło ZUO po golu Mateusza Włodarczyka, ale za chwilę do remisu doprowadził Tomasz Chęsy. Sytuacja Liry nieco się skomplikowała po kolejnych dwóch minutach gry w których ZUO dwukrotnie trafiło do siatki i wyszło na prowadzenie 3:1. Wprawdzie Lira szybko odpowiedziała dwoma golami i ponownie mieliśmy remis, tyle, że dwie minuty przed końcem meczu, to ZUO po raz trzeci cieszyło się z prowadzenia. Radość trwała jednak bardzo krótko. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do Liry. Kamil Żmijewski najpierw strzelił bramkę wyrównującą, by w ostatniej minucie ponownie pokonać bramkarza ZUO i dać swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Ostatnim zespołem, który w czasie dwóch weekendowych kolejek zdobył komplet punktów był Metrotest. W obu przypadkach przewaga tej drużynie nie podlegała dyskusji. W sobotę ich ofiarą padła ekipa ERGO Legioniści, a losy meczu rozstrzygnęły się już przed przerwą, kiedy to Metrotest prowadził 4:0. W drugiej połowie kibice obejrzeli jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn i mecz zakończył się wynikiem 5:1. W niedzielę Metrotest zmierzył się z Dowodzeniem i choć słabo rozpoczął i szybko stracił bramkę, to w kolejnych minutach rządził i dzielił na boisku. Już do przerwy Metrotest nie tylko odrobił straty, ale wyszedł nawet na trzy bramki przewagi (4:1). Po zmianie stron Dowodzenie nieco zmniejszyło straty, ale ostatnie słowo i tak należało do rywali. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Tomasz Sambor, a wynik meczu na 6:2 dla Metrotestu ustalił Radosław Prusak, dla którego także było to drugie trafienie w tym spotkaniu.

Komplet wyników 5. kolejki:
ECM El-Hurt - NORTHSERVIS-PSP 6:0 (3:0)
1:0 - Klemens (7.), 2:0 - Jurewicz (12.), 3:0 - Kidoń (13.), 4:0 - Kidoń (19.), 5:0 - Klemens (19.), 6:0 - Więcławski (22.).

Hydroton Dream - MEYER Elbląg 7:1 (3:1)
1:0 - Gortatowski (6.), 2:0 - Syroka (10.), 3:0 - Syroka (11.), 3:1 - Ryszard Narloch (13.), 4:1 - Patryk Nowicki (20.), 5:1 - Tomasz Nowicki (25.), 6:1 - Adrian Narloch (28.), 7:1 - Bieńko (28.).

LZS Agat Jegłownik - ZUO Elbląg 2:3 (0:1)
0:1 - Klunder (3.), 0:2 - Bucholc (17.), 1:2 - Stankiewicz (21.), 2:2 - Szulc (25.), 2:3 - Zieliński (30.).

Dowodzenie - Lira Lighting 3:6 (2:3)
0:1 - Żmijewski (1.), 1:1 - Sławiński (5.), 1:2 - Żmijewski (7.), 1:3 - Kończyński (13.), 2:3 - Paweł Studziński (14.), 3:3 - Kończyński (26.), 3:4 - Żmijewski (27.), 3:5 - Kończyński (27.), 3:6 - Rogala (28.).

ERGO Legioniści - Metrotest 1:5 (0:4)
0:1 - Sambor (2.), 0:2 - Sambor (6.), 0:3 - Rogowski (8.), 0:4 - Sambor (15.), 1:4 - Sztybor (17.), 1:5 - Jodziałło (30.).

Komplet wyników 6. kolejki:
ZUO Elbląg - Lira Lighting 4:5 (0:0)
1:0 - Mateusz Włodarczyk (19.), 1:1 - Chęsy (21.), 2:1 - Drewek (22.), 3:1 - Drewek (23.), 3:2 - Kliński (24.), 3:3 - Kończyński (26.), 4:3 - Pisarek (28.), 4:4 - Żmijewski (28.), 4:5 - Żmijewski (30.).

MEYER Elbląg - LZS Agat Jegłownik 1:4 (0:2)
0:1 - Szulc (14.), 0:2 - Szulc (15.), 1:2 - Jusiak (18.), 1:3 - Stankiewicz (19.), 1:4 - Kamiński (21.).

NORTHSERVIS-PSP - Hydroton Dream 1:5 (0:3)
0:1 - Patryk Nowicki (1.), 0:2 - Patryk Nowicki (13.), 0:3 - Gortatowski (14.), 0:4 - Patryk Nowicki (18.), 0:5 - Tomasz Nowicki (21.), 1:5 - Ratajczyk (27.).

Metrotest - Dowodzenie 6:2 (4:1)
0:1 - Domagała (2.), 1:1 - Sambor (3.), 2:1 - Prusak (5.), 3:1 - Jodziałło (11.), 4:1 - Rogowski (15.), 4:2 - Smarż (17.), 5:2 - Sambor (26.), 6:2 - Prusak (28.).

ERGO Legioniści - ECM El-Hurt 3:2 (2:0)
1:0 - Gomułka (9.), 2:0 - Gomułka (15.), 2:1 - Wandyk (22.), 3:1 - Wandyk (27.), 3:2 - Jurewicz (29.).