Partnerzy

givova.pl

Ceneo - piłka nożna

Victoria pewnie awansowała do SuperLigi

Do ostatniej kolejki trzeba było czekać na rozstrzygnięcia w I lidze. O dwa miejsca, premiowane awansem, walczyły cztery zespoły. Ostatecznie w przyszłym sezonie w SuperLidze zobaczymy Victorię i ECM El-Hurt.

Mistrzem I ligi, jak się można było spodziewać, została Victoria, która przez większą część sezonu zasiadała na fotelu lidera. Zwycięzca I ligi o awans musiał jednak walczyć do ostatniego pojedynku. A ten nie był łatwy, bo Victoria zmierzyła się w nim z innym pretendentem do awansu Lambadą. Spotkanie, zwłaszcza w pierwszej połowie, było bardzo wyrównane. W 4 minucie po golu Kamila Kuczkowskiego Victoria wyszła na prowadzenie. Radość trwała jednak bardzo krótko, bo kilkanaście sekund później mieliśmy już remis, do którego doprowadził Kamil Kowalski. Jeszcze przed przerwą Victoria znów wyszła na prowadzenie, a tym razem przypomniał o sobie najskuteczniejszy strzelec ligi Michał Tomczyk. Jak się później okazało, od tego momentu rozpoczęła się zdecydowana przewaga Victorii, co szybko przełożyło się na wynik. Po pięciu minutach drugiej odsłony i golu Kuczkowskiego Victoria prowadziła już 5:2. To nie był jednak koniec strzeleckich popisów lidera. Victoria dołożyła jeszcze cztery bramki, Lambada odpowiedziała tylko jednym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 9:2. Po tym meczu stało się jasne, że Lambada w tym sezonie nie awansuje do SuperLigi.

Szanse na awans zachowały za to ECM El-Hurt oraz Exclusive Sport/PC Koni, z tym że ci drudzy by awansować musieli wygrać swoje spotkanie i liczyć na potknięcie rywali. Pierwszy warunek został spełniony bo Exclusive Sport  pokonał zespół EDBA 5:1. Tylko w pierwszych fragmentach mecz był wyrównany. W 3 min. Exclusive Sport/PC Koni wyszło na prowadzenie po golu Grzegorza Żaka, ale w 9 min. mieliśmy już remis, po tym jak gola strzelił Piotr Kopycki. Kolejne bramki były już autorstwa piłkarzy Exclusive Sport. Dwukrotnie trafił Paweł Wielgat, a po golu dołożyli Marcin Bożek oraz Rafał Wulczyński i mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Okazało się jednak, że wygrana i tak nie dała awansu piłkarzom Exclusive Sport/PC Koni, gdyż ich najgroźniejsi rywale wygrali z Paradoksem 5:3. Choć trzeba przyznać, że wygrana nie przyszła łatwo, a po pierwszej połowie bliżsi awansu byli piłkarze zespołu Exclusive Sport. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Paradoksu, a gola strzelił Mateusz Groszyk. Wprawdzie w ciągu dwóch minut ECM El-Hurt najpierw wyrównał po golu Wojciecha Jurewicza, a następnie wyszedł na prowadzenie dzięki bramce Arkadiusza Klemensa, ale ostatnie słowo w tej połowie należało do Paradoksu. Trzy minuty przed przerwą do remisu doprowadził Krzysztof Szymański. W drugiej odsłonie bramki zdobywali już tylko piłkarze ECM El-Hurt. Swój zespół na prowadzenie wyprowadził w 20 minucie Rafał Niemczyk, a kropkę nad „i” postawił w 27 minucie Wojciech Jurewicz. Tym samym ECM El-Hurt po ostatnim gwizdku sędziego mógł cieszyć się z awansu do SuperLigi.

Po ostatnim meczu odbyło się uroczyste zakończenie I-ligowych rozgrywek, a także wręczenie pucharów i nagród. Jak co roku nie było się także bez wyróżnień indywidualnych. I tak w zakończonym już sezonie królem strzelców został zawodnik Victorii Michał Tomczyk, który w całych rozgrywkach strzelił 26 bramek. Najlepszym zawodnikiem wybrano Daniela Boreckiego z Paradosku, a najlepszym bramkarzem został golkiper Victorii Paweł Rutkowski. Natomiast nagroda Fair Play trafiła do zespołu Lira Lighting, którego zawodnicy w całych rozgrywkach ukarania zostali tylko czterema żółtymi kartkami.

Komplet wyników 11. kolejki:
Legioniści - Lira Lighting 0:3 (walkower)

Alstom Power Zakład Turbin - All Sammahalla 5:3 (2:2)
1:0 - Głowacki (2.), 1:1 - Szulc (6.), 2:1 - Radosław Kuszyk (11.), 2:2 - Michał Brynda (12.), 3:2 - Dzieżyc (19.), 4:2 - Bildziuk (21.), 4:3 - Szulc (23.), 5:3 - Lubiejewski (26.).

EDBA - Exclusive Sport/PC Koni 1:5 (1:2)
0:1 - Żak (3.), 1:1 - Kopycki (9.), 1:2 - Wielgat (14.), 1:3 - Bożek (17.), 1:4 - Wielgat (20.), 1:5 - Wulczyński (28.).

ZUO Elbląg - PBG Jankowiak 2:7 (1:6)
0:1 - Światkowski (3.), 0:2 - Penk (7.), 0:3 - Światkowski (8.), 0:4 - Megger (10.), 0:5 - Zawieracz (12.), 0:6 - Olszewski (13.), 1:6 - Patryk Brynda (15.), 2:6 - Patryk Brynda (22.), 2:7 - Olszewski (28.).

Paradoks - ECM El-Hurt 3:5 (2:2)
1:0 - Groszyk (3.), 1:1 - Jurewicz (6.), 1:2 - Klemens (7.), 2:2 - Szymański (12.), 3:2 - Borecki (18.), 3:3 - Kidoń (19.), 3:4 - Niemczyk (20.), 3:5 - Jurewicz (27.).

Lambada - Victoria 3:9 (1:2)
0:1 - Kuczkowski (4.), 1:1 - Kowalski (5.), 1:2 - Tomczyk (13.), 1:3 - Kuczkowski (17.), 1:4 - Pawłowski (19.), 2:4 - Liszewski (20.), 2:5 - Kuczkowski (21.), 2:6 - Tomczuk (25.), 2:7 - Kuczkowski (26.), 2:8 - Pawłowski (27.), 2:9 - Tomczyk (28.), 3:9 - Jakub Czyżak (29.).