Partnerzy

givova.pl

Ceneo - piłka nożna

Podsumowanie weekendu 15-16 lutego

Wszystko na to wskazuje, że w SuperLidze walka o mistrzowski tytuł rozegra się pomiędzy zespołami DRE i Fuks, które w niedzielę zdobyły kolejne punkty i w tabeli przewodzą stawce. Równie ciekawie jest także w I lidze. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek jedną nogą w SuperLidze jest już Victoria. Na drugie miejsce premiowane awansem sporą ochotę mają trzy pozostałe zespoły: Lambada, Exclusive Sport/PC Koni oraz ECM El-Hurt.

SuperLiga
Lider tabeli tym razem pokonał Wiarusa 5:2 i zrobił poważny krok w stronę mistrzowskiego tytułu. DRE musiało jednak włożyć sporo wysiłku, by w niedzielę zainkasować komplet punktów.  Zwłaszcza w pierwszej połowie Wiarus okazał się bardzo wymagającym i trudnym rywalem. Lepiej mecz rozpoczęła ekipa DRE i już w 2 minucie po strzale Kamila Piotrowskiego wyszła na prowadzenie. Kiedy w 5 min. na 2:0 podwyższył Maciej Zając, wydawało się że lider pewnie zmierza po kolejne zwycięstwo. Tymczasem jeszcze przed przerwą do walki zerwał się Wiarus. W 7 min. gola kontaktowego strzelił Jarosław Pokrątka. Ten sam zawodnik chwile przed przerwą doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko piłkarze lidera. W 18 min. DRE znów było na prowadzeniu, tym razem dzięki trafieniu Macieja Zająca. Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Dariusz Stelmach, a wynik meczu na 5:2 ustalił Maciej Zając.

Nowym wiceliderem został Fuks, który pokonał Stokrotki 3:0. Pierwsza bezbramkowa połowa nie zapowiadała, że kibice w tym meczu obejrzą jeszcze bramki. Wprawdzie obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, ale za każdym razem przy strzałach albo brakowało precyzji, albo na posterunku byli bramkarze obu drużyn. Zatem na pierwsze trafienie publiczność musiała czekać aż do 18 minuty. Wówczas to wynik meczu otworzył Damian Bukowski. Fuks poszedł za ciosem i trzy minuty później prowadził już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Ireneusz Brzezicki. Trzy minuty przed końcem pojedynku wynik na 3:0 ustalił Damian Fedeczko

Obrona mistrzowskiego tytułu coraz bardziej oddala się od drużyny EKO, która w niedzielę po zaciętym meczu musiała jednak uznać wyższość zespołu Asenhajmer. Było to jedno z ciekawszych i chyba najbardziej wyrównane spotkanie tej kolejki. Lepiej rozpoczęło EKO i po golu Przemysława Sambora w 4 minucie wyszło na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo. Dwie minuty później Jacek Bykowski doprowadził do wyrównania. Asenhajmer poszedł za ciosem i w 9 min. prowadził już 2:1, a na listę strzelców tym razem wpisał się Krzysztof Gołębiewski. Ostatnie słowo w tej części pojedynku należało jednak do EKO. Ponownie po strzale Przemysława Sambora piłka znalazła drogę do bramki rywali. Remis po pierwszej połowie zapowiadał emocje także po przerwie i tak też było. Po zmianie stron znów oglądaliśmy wymianę ciosów. W 21 min. jedna z akcji Asenhajmera zakończyła się golem, a do siatki trafił Bogdan Durzyński. EKO nie było dłużne i po czterech minutach doprowadziło do wyrównania, a strzelcem gola okazał się Krzysztof Banaszek. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w ostatniej minucie szalę na swoją stronę przechylił Asenhajmer. Jedna z ostatnich akcji przyniosła bramkę, a jej szczęśliwym autorem został Jacek Ulaszek.

Komplet wyników 11. kolejki:
C.R.P. Wopal - REM 4:2 (1:0)
1:0 - Śmigielski (4.), 2:0 - Śmigielski (18.), 3:0 - Śmigielski (20.), 3:1 - Masztaler (25.), 4:1 - Ciesielski (28.), 4:2 - Nagerski (30.).

Metrotest - Hydroton Dream 3:4 (1:1)
1:0 - Pietrzkiewicz (3.), 1:1 - Narloch (9.), 2:1 - Pietrzkiewicz (17.), 2:2 - Tomasz Nowicki (18.), 2:3 - Patryk Nowicki (20.), 3:3 - Rogowski (29.), 3:4 - Patryk Nowicki (30.).

DRE - Wiarus 5:2 (2:2)
1:0 - Piotrowski (2.), 2:0 - Maciej Zając (5.), 2:1 - Pokrątka (7.), 2:2 - Pokrątka (13.), 3:2 - Maciej Zając (18.), 4:2 - Stelmach (20.), 5:2 - Maciej Zając (27.).

Amatorzy - Decoro 1:2 (1:1)
1:0 - Załucki (8.), 1:1 - Narloch (11.), 1:2 - Narloch (29.).

Dowodzenie - NORTHSERVIS-PSP 1:4 (0:2)
0:1 - Bojanowski (12.), 0:2 - Wojtas (14.), 0:3 - Filipowicz (24.), 0:4 - Filipowicz (24.), 1:4 - Studziński (25.).

Fuks - Stokrotki 3:0 (0:0)
1:0 - Bukowski (18.), 2:0 - Brzezicki (21.), 3:0 - Fedeczko (27.).

EKO - Asenhajmer Oldboys OE 3:4 (2:2)
1:0 - Przemysław Sambor (4.), 1:1 - Bykowski (6.), 1:2 - Krzysztof Gołębiewski (9.), 2:2 - Przemysław Sambor (11.), 2:3 - Durzyński (21.), 3:3 - Banaszek (25.), 3:4 - Ulaszek (30.).

I liga
Przed nami ostatni akcent w rozgrywkach I ligi. W najbliższą sobotę stanie się jasne, które z drużyn będą świętować awans do SuperLigi. Największe szanse ma dotychczasowy lider Victoria, która w przedostatniej kolejce zainkasowała komplet punktów i jest już praktycznie jedną nogą w wyższej klasie rozgrywkowej. Tym razem ofiarą lidera stała się drużyna Alstom Power Zakład Turbin. Pierwsza połowa wygrana przez Voctorię 3:0, nie zapowiadała aż takiego pogromu. Do przerwy bramki dla lidera strzelali Michał Tomczyk, Krzysztof Frączkowski i Tomasz Wiercioch. Prawdziwy festiwal strzelecki kibice oglądali po przerwie, kiedy to lider do swojego dorobku dołożył jeszcze dziewięć bramek. Cztery razy do siatki trafił Kamil Kuczkowski, trzy bramki strzelił Sebastian Pawłowski, a po jednym trafieniu zaliczyli Michał Tomczyk i Tomasz Wiercioch. Alstom odpowiedział tylko trafieniem Radosława Kuszyka i mecz zakończył się wynikiem 12:1.

O drugie miejsce premiowane awansem walczą trzy zespoły: Lambada, Exclusive Sport/PC Koni oraz ECM El-Hurt. Wszystkie w niedzielę zainkasowały komplet punktów, a to oznacza że rywalizacja do końca będzie bardzo ciekawa.
Najtrudniejsze zadanie miała Lambada, która zmierzyła się z ekipą Lira Lighting. Jak się można było spodziewać mecz od początku był zacięty i wyrównany. Wynik pojedynku otworzył w 6 minucie Kamil Kowalski, ale Lira odpowiedziała dwiema bramkami Tomasza Damnica i w 11 min. wyszła na prowadzenie. Straciła je jeszcze przed przerwą. Do remisu doprowadził Kowalski, a tuż przed syreną kończąca pierwszą odsłonę Lambadę na prowadzenie wyprowadził Bartosz Iwankowski. Po zmianie stron skuteczniejsi także byli piłkarze Lambady. Gole Jakuba Czyżaka i Krystiana Gorgola sprawiły, że w 17 min. Lambada prowadziła już 5:2. Do końca meczu obie drużyny strzeliły jeszcze po trzy bramki i mecz zakończył się wynikiem 8:5.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie miał Exclusive Sport/PC Koni, który zmierzył się z ostatnim w tabeli ZUO. Jak się można było spodziewać od pierwszego gwizdka sędziego pojedynek układał się pod dyktando zespołu Exclisive Sport. W 2 min. do siatki trafił Marcin Bożek, a pierwszą połowę celnym strzałem zakończył Damian Fudala. ZUO nieco większy opór postawiło na początku drugiej połowy co przyniosło im bramkę, a na listę strzelców wpisał się Patryk Brynda. To było jednak za mało na dobrze tego dnia dysponowanego rywala. Kolejne gole były już autorstwa piłkarzy Exclusive Sport. Na 3:1 podwyższył Damian Fudala, następnie do siatki trafił Marcin Bożek, a wynik meczu na 5:1 ustalił Dawid Rozpędowski.

Równie łatwo punkty zdobył ECM El-Hurt gładko pokonując Legionistów aż 10:2. Przez długą część pojedynku gra toczyła się praktycznie do jednej bramki. Festiwal strzelecki rozpoczął w 10 min. Grzegorz Krzeszewski, a wynik pierwszej odsłony na 2:0 ustalił Damian Kidoń. Zdecydowanie więcej goli kibice oglądali po przerwie. Dwa razy bramkarza rywali pokonał najpierw Sławomir Więcławski, a następnie Damian Kidoń, jedno trafienie zaliczył Arkadiusz Klemens i w 24 min. El-Hurt prowadził już 8:0. W ostatnich sześciu minutach gra się wyrównała, obie drużyny strzeliły po dwie bramki, ale zasłużone trzy punkty trafiły na konto ekipy ECM El-Hurt.

Komplet wyników 10. kolejki:
ECM El-Hurt - Legioniści 10:2 (2:0)
1:0 - Krzeszewski (10.), 2:0 - Kidoń (11.), 3:0 - Więcławski (17.), 4:0 - Jurewicz (18.), 5:0 - Klemens (20.), 6:0 - Więcławski (22.), 7:0 - Kidoń (23.), 8:0 - Kidoń (24.), 8:1 - Gomułka (27.), 9:1 - Krzeszewski (28.), 9:2 - Grzelak (29.), 10:2 - Jurewicz (30.).

PBG Jankowiak - Paradoks 7:2 (2:1)
1:0 - Światkowski (2.), 1:1 - Woźnicki (7.), 2:1 - Piotr Jakubiak (11.), 3:1 - Kowalski (17.), 4:1 - Piotr Jakubiak (23.), 5:1 - Światkowski (25.), 6:1 - Olszewski (27.), 7:1 - Olszewski (28.), 7:2 - Przemysław Kleinwachter (28.).

Exclusive Sport/PC Koni - ZUO Elbląg 5:1 (2:0)
1:0 - Bożek (2.), 2:0 - Fudala (15.), 2:1 - Patryk Brynda (17.), 3:1 - Fudala (22.), 4:1 - Bożek (25.), 5:1 - Rozpędowski (30.).

All Sammahalla - EDBA 2:10 (0:1)
0:1 - Folc (10.), 0:2 - Kopycki (17.), 0:3 - Stypułkowski (18.), 1:3 - Szulc (20.), 1:4 - Jakub Sznajder (21.), 1:5 - Folc (23.), 2:5 - Michał Brynda (24.), 2:6 - Janusz Włodarczyk (25.), 2:7 - Jakub Sznajder (27.), 2:8 - Folc (27.), 2:9 - Folc (28.), 2:10 - Stypułkowski (29.).

Victoria - Alstom Power Zakład Turbin 12:1 (3:0)
1:0 - Tomczyk (5.), 2:0 - Frączkowski (9.), 3:0 - Wiercioch (13.), 4:0 - Tomczyk (16.), 5:0 - Kuczkowski (18.), 6:0 - Kuczkowski (21.), 6:1 - Radosław Kuszyk (22.), 7:1 - Pawłowski (23.), 8:1 - Pawłowski (25.), 9:1 - Kuczkowski (26.), 10:1 - Pawłowski (28.), 11:1 - Kuczkowski (30.), 12:1 - Wiercioch (30.).

Lira Lighting - Lambada 5:8 (2:3)
0:1 - Kowalski (6.), 1:1 - Damnic (10.), 2:1 - Damnic (11.), 2:2 - Kowalski (15.), 2:3 - Iwankowski (15.), 2:4 - Jakub Czyżak (16.), 2:5 - Krystian Gorgol (17.), 3:5 - Grubecki (20.), 3:6 - Krystian Gorgol (21.), 4:6 - Żmijewski (22.), 4:7 - Jakub Czyżak (27.), 5:7 - Kliński (27.), 5:8 - Krystian Gorgol (30.).